Bugün - 21 Mayıs 2019 Salı
Afyon 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

HALKIMIZ BİZDEN VATAN HAİNİ ÇIKMAYACAĞINI İYİ BİLİR

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısında İGM üye adaylarını ve Belediye Meclisi üye adaylarını tanıttı. Toplantıda İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe, İGM adayı ve GİK üyesi Alper Yağcı da hazır bulundu.

siyaset Haberi - 26 Şubat 2019 Salı - 15:27
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Toplantının açılış konuşmasını yapan İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, 27 yıl önce kardeş ülke Azerbaycan’da yaşanan Hocalı Katliamını şiddetle kınadığını belirterek, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin maruz kaldığı katliamın acısını derinden hissediyor ve samimiyetle paylaşıyorum” ifadelerine yer verdi.

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’0da Azerbaycan’da yaşanan Hocalı Katliamı ile ilgili, “bizler bu katliamların, zulümlerin karşısında durarak, barış ve sevgi içerisinde bir dünya için çalışacağız” dedi.

Koçak: “Ben aziz milletimin sağduyusuna güveniyorum. Herkes meşrebine göre hareket eder. Ne yaparlarsa yapsınlar ben yine herkesi sevgi ve muhabbetle selamlayacağım. Zafer 31 Mart’ta inananların olacak. Milletimizin kantarı belindedir. Her şeyi ince ince tartar, belediye başkanlığı makamını kime emanet edeceğini iyi bilir” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada yazılanlara cevap verilmemesi konusunda uyarıda bulunan Koçak: “Milletim benim 29 yıldır nasıl çalıştığımı iyi bilir. Bizden terörist, vatan haini çıkmayacağını da çok iyi bilir. Ben yıllarca Hakkari’de, Şırnak’ta, Cizre’de, Silopi’de teröristlerle mücadele ettim. Ben doktorum, benim aldığım eğitim insanları yaşatmak üzerinedir. Bizler barışı, sevgiyi ve kardeşliği savunan insanlarız. Allah bu iftiraları atanları ıslah etsin” açıklamasında bulundu.

Koçak geleneği bozmayarak bu haftada 10 yeni projesini kamuoyu ile paylaştı. 

TÜRK YURDU ŞÖLEN ALANI

Koçak Türk kültürüne sahip çıkacaklarını ve Afyonkarahisar’ı Yörük-Türkmen kültürünün merkezi yapacaklarını söyleyerek,“Türk’ün şanlı tarihine yakışır bir şölen alanı ve 24 Oğuz boyuna ait otağlarımızın yanına dev bir Türk Pusatları müzesi yapacağız. Ayrıca Savaş Minyatürleri müzesi ve burada sergilenen ürünlerin hediyelik modellerini bulabileceğiniz bir otağımız olacak. Geleneksel Türk sporları alanları, Yörük-Türkmen şölen alanları, geleneksel sokak oyunları alanları ile tarihi coşkuyu yaşayacaksınız. Türk Pusatları Müzesi’nde Osmanlı çınarı gölgesinde Türk kahvesi içerken, Türk müziği dinleyeceksiniz. Geleneksel Türk el sanatlarını yaşatacağız. Atlı okçuluk, yaya okçuluk, matrak, kılıç kalkan eğitimleri alabilecek, gösterileri izleyebileceksiniz. Size 4 mevsim atalarımızın tarihi birikimlerini yaşatacağız. Şehrimiz kültür başkenti olacak” dedi.

YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENLERİ

Uluslararası Yörük-Türkmen Şöleni ile Afyonkarahisar’ın Türk Dünyası’nda özel bir yer edineceğini belirten Koçak: “Türkiye’nin en görkemli Yörük-TürkmenŞölenlerini gerçekleştireceğiz. 24 otağda 24 Oğuz Boyunu ağırlayacağız.Yörük-Türkmen Dünyası’nın teşkilatlanmasında büyük emeklerimiz geçti. Derneklerin ve birliklerin kurulmasında katkıda bulunduk. Bu katkı bundan sonra belediye olarak devam edecek. Türk Yurdu Şölen Alanı’nda yaz -kış Yörük düğünlerine ev sahipliği yapacak, Yörük sokak oyunları oynanacak. Geleneksel Yörük ürünleri ve el sanatları meraklıların beğenisine sunulacak.  Bu kültürü yerli ve yabancı turizme kazandıracağız” diyerek Afyonkarahisar’ ın Yörük-Türkmen Kültürü’nün yaşatıcısı olacağını söyledi.

FİLM PLATOSU

Koçak: “Şehrimizde tespit edeceğimiz bir alanda film platosu kuracağız. Tarihimizdeki muhteşem devletlerimizi ve tarihteki önemli şahsiyetlerin anlatılabileceği filmlerin çekilebilmesi için platolara ihtiyaç duyuluyor. Bu konu üzerinde çalışan, eğitim görmüş birçok arkadaşımıza iş kapısı aş kapısı olacak film platosu projemizi en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

FİLM FESTİVALİ

“Halkımızı vizyona giren filmlerle ilgili bilgilendirip, film platomuzda çekilen filmlerimizi halkımızla buluşturacağız. Şehrimizin ekonomisine de katkıda bulunacağız”.

ŞEHİR ŞÖLENLERİ

Şehir merkezini canlandırarak hem ekonomiye katkıda bulunacaklarını hem de halkın kaynaşmasını sağlayacaklarını söyleyen Koçak: “Şehir şölenlerini geleneksel hale getireceğiz. Alış veriş şölenleri, indirim günleri, sucuk şöleni, lokum şöleni, ailecek sokaktayız etkinlikleri, termal şölen gibi birçok alanda etkinlikler düzenleyeceğiz. Yöresel ürünlerimiz, lezzetlerimiz, değerlerimiz halkın ve çevre illerin beğenisine sunulacak. Şehrin markalarını pazarlamak bu şölenlerle çok daha kolay olacak. Yapacağımız her projede Afyonkarahisar kazanacak. Her zaman cıvıl cıvıl bir kent olacağız. Geleneksel Şölenlerimizle ün yapacağız” ifadelerini kullandı.

HOBİ BAHÇELERİ

Doğayla iç içe mekânlar yaparak emekli ve çalışanlar için sosyal etkinlik alanları kuracaklarını söyleyen Koçak:Emeklilerin yeni meşguliyeti, çalışanların hafta sonu uğraşısı hobi bahçelerinin sayılarını artıracağız. Hem Dev Botanik Park projemiz içinde hem de şehrin farklı lokasyonlarında daha ferah, daha kullanışlı hobi bahçeleri yapacağız.Üstelik bu hobi bahçeleri içinde ortak sosyal alanlar olacak. Çocuklar için oyun parkı, otantik çeşmesi, ibadethanesi ve sohbet odasıyla yepyeni bir şekle büründüreceğiz. Doğa ile içiçe huzurlu bir hayat için de belediyemiz yanınızda olacak” dedi.

RAMAZAN EĞLENCELERİ

Unutulmaya yüz tutmuş Ramazan eğlencelerini yeniden canlandıracaklarını söyleyen Koçak: “Ramazan ayı şehrimiz için bereket, coşku ve huzur ayı olacak. Dev iftar çadırlarında sokakta hep beraber iftar yapacağız. Uygun havalarda mahallelerde, sokaklarda iftar masaları kurulacak. Ramazan eğlenceleri geleneğini yeniden yaşatacağız.Sevgi, hoşgörü ve bereket ayı Ramazan akşamlarında Afyonkarahisar sokakları cıvıl cıvıl olacak. Hacivat-Karagöz’den, meddaha, orta oyunundan cambaza, mehterden tasavvuf müziği konserlerine, sokak sinemasından kitap fuarına kadar bir çok kültürü şehrimize taşıyacağız. Şehrimizde Ramazan ayı bereket, coşku ve huzur zamanı olarak yaşanacak” şeklinde konuştu.

KİTAP FUARLARI

Kitap fuarlarına desteğimiz artarak devam edecek. Ramazan ayında dini yayınlar fuarını organize edeceğiz. Dijital Kitap fuarı organize edeceğiz. Gezici fuarlar yapacağız, okullarda söyleşiler düzenleyeceğiz.Kitap fuarları ve yazar söyleşileri ile şehrimiz kültür başkenti olmaya doğru bir adım daha atacak. Kitap okuma bilincini geliştireceğiz. İlimiz her kitaba kolay ulaşılabilen bir şehir olacak.Eğitim ve kültür seviyemizin artması için gerekli şartları sağlayacağız”.

TOPLA GEL MUHTAR AMCA

Koçak: “Muhtarlarımızla mahalleli arasındaki iletişimi güçlendirecek, gençlerimizin muhtarlarını tanımalarını, böyle bir idari yapının varlığından haberdar olmalarını sağlayacağız. Çocuklarımız muhtar amcalarından topu emanet alarak oynayacaklar. Sonra iade edecekler. Topunuzu keserim diyecek amcaları olmayacak. Böylelikle geleceğimizin teminatı çocuklar küçük yaşta emanet ve güven kültürünü öğrenecek, emanete sahip çıkma alışkanlığı kazanacaklardır. Böylelikle çocuklarımız takım bilinci, paylaşma, dayanışma erdemleri kazanacaklar. Çocuklarımıza yerel yönetim kültürü, emanet ve güven duygusu kazandıracağız” dedi.

ŞAMPİYON ŞEHİR

Sporun her dalında Afyonkarahisar’ın şampiyon şehir olarak anılması için çalışmalar yapacaklarını söyleyen Koçak: Şehrimizin futbol, basketbol ve voleybol takımlarının başarıdan başarıya koşmalarını sağlayacağız. Doğru bütçe yönetimi, güçlü sponsorluk çalışmaları ile takımlarımızın yükünü vatandaşlarımızın sırtından alacağız. Sadece futbol değil, diğer dallarda da şampiyon şehir olmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün şehir taraftar haline gelecek ve Afyon Spor marka şehir olmada önemli bir rol üstlenecek. Mor Beyaz kart, akıllı danışma merkezleri reklam uygulamaları ve bazı sosyal tesislerden takımlarımıza ek gelir sağlanacak.

Proje tanıtımlarının ardından İGM üye adayları ve Belediye Meclisi Üye Adayları tek tek basın aracılığı ile Afyonkarahisar halkına tanıtıldı. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR İL GENEL MECLİSİ ASİL ÜYE ADAY LİSTESİ

ALPER YAĞCI

İSMAİL KUMARTAŞLI

EYÜP HASIRCIOĞLU

NAZİFE LAFÇI

NAZİFE ÜNAL

MUHARREM TAŞ

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR İL GENEL MECLİSİ YEDEK ADAY ÜYE LİSTESİ

OSMAN BALLIPINAR

HÜLYA KABIMAN

MERT KARAAĞAÇ

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ ASİL ÜYE ADAY LİSTESİ

İRFAN ÖZSANDIK

HASAN AKYALÇIN

İBRAHİM MEYDANOĞLU

MURAT ÇELİKBAŞ

KADİR DELİKANLI

HARUN SAĞLAM

BEKİR LAFÇI

ABDULLAH HOCAOĞLU

H.HÜSNÜ TAŞER

ALAADDİN NAKİLCİOĞLU

AHMET HASTÜRK

ESRA YILMAZ

DERYA İLHAN

MUSTAFA BALKIR

FİGEN KEBABÇI

C.İBRAHİM SARAÇOĞLU

SEVGİ AYAR

NAZİF BENDER

FİKRİYE ZÜMRÜTTAŞ

SELCEN TAŞCI

MESUDE İNTEPE

HAMDİ ARIK

TAHİR ALTINTAŞ

MEHMET KOLAYLI

YUSUF ERGÜN

MÜFİT BAŞARAN

İSMAİL ENES DATLAR

 

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR BELEDİYE MECLİSİ YEDEK ÜYE ADAY LİSTESİ

MEHMET DURMAZ

MEHMET ADAR

SİNAN İŞİSAĞ

ŞABAN ÇALLIGÖZ

ÜMİT ŞEVİK

AHMET HULUSİ BOZOK

KONTENJAN LİSTESİ

YALÇIN DÜZAĞAÇ

GÜRCAN AŞÇI

OĞUZ CEYHAN

 

 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:İyi, Parti, Afyonkarahisar, Belediye, Başkan, Adayı, Dr, Mahmut, Koçak, haftalık,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı

Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

İlk Toplu İftar; Şehit Aileleri, Gaziler Ve Engellilere
İşbirliğine önem veriyoruz
Başkan Sezen orucunu gönül sofrasında açtı
AFSİAD yönetimi Akü’yü ziyaret etti
Turizm Fakültesi mezunlarını verdi
Vakıf Katılım’dan Serteser’e Ziyaret
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 28°°C
Çarşamba
14°°C - 26°°C
Perşembe
14°°C - 27°°C
Cuma
15°°C - 26°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:5205:3412:5916:5220:1421:50

21 Mayıs 2019 Salı
Tarihte Bugün
1556 - Türk ordularının Sigetvar kalesini kuşatması.
1955 - Ünlü Aziziye tabyası zaferi kahramanlarından Nene Hatun'un Erzurum'da vefatı.
Günün Sözü
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir?
(Yunus Emre)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(23 Online) 0,08ms