Bugün - 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Afyon 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

MODERN DURAKLAR

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısını düzenledi.

siyaset Haberi - 12 Şubat 2019 Salı - 17:17
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe ve Genel İdare Kurulu Üyesi Alper Yağcı’nın da bulunduğu toplantıda açılış konuşmasını İl Başkanı İnkaya yaptı. İnkaya: “Türk Milletinin yine yüreği yandı. Helikopter kazasında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’ da sözlerine helikopter kazasına değinerek başladı. Koçak: “Helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu konunun aydınlatılmasını ve kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Koçak, vatandaşın her zaman yanında olacaklarını belirterek: “Milletimizin, bizlerin her konudaki duruşunu görmesi lazım. Bilgimizi, tecrübemizi sınayarak süzgeçten geçirmesi ve ona göre kararlarını vermeleri gerekiyor. Biz alacağımız sorumluluğun farkındayız. Çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde yönetmeye talibiz. Yarım bırakılan bütün yatırımları tamamlayacağız. Esnafımızın, işçimizin, vatandaşımızın, işadamımızın yanında olacağız” dedi.

 

Hafta içi CHP yönetiminin yaptığı açıklamaya değinen Koçak, , CHP İl Başkanı’na ve yönetimine teşekkürlerini iletti.

 

AK Parti ve MHP’nin adaylarına da üslup çağrısında bulunan Koçak: “Üslubumuzu her zaman dikkatli kullanmalıyız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Ne AK Parti’nin adayı olan Mehmet Zeybek Bey’le,  ne de MHP’nin adayı olan Fatih Çetinkaya ile hiçbir sorunumuz yok.  Bizim tek bir davamız var: Afyonkarahisar için bir iddia ortaya koyuyoruz. Ben tecrübe ve eğitimimi ortaya koyuyorum. Yurt dışı yurt içi deneyimlerimi, devlet tecrübelerimi ve özel sektör deneyimlerimi Afyonkarahisar halkına hizmet için kullanacağıma söz veriyorum. İddialı olmak ayrı, iddiacı, kavgacı olmak ayrı. Biz kavgadan yana değiliz. Bize yapılan sataşmalara cevap vermeyiz. Millet bizden hizmet bekliyor. Bizim sevdamız en sağından en soluna kadar tüm görüşteki vatandaşımızı kucaklamak ve  ayrımcılık yapmama, adaletle hizmet etme davası. Bu süreçte her iki belediye başkan adayının da ayağına taş değmesin. Huzur içinde centilmence bir yarış ile 31 Mart’a ulaşalım” şeklinde konuştu.

 

Daha büyük projelerin müjdesini veren Koçak: “Biz hayali projeleri anlatmaktan ziyade 5 yıl içerisinde bu milletin hizmetine sunabileceğimiz ayağı yere basan projeleri anlatıyoruz. Mevcut kaynaklarımızla yapabileceğimiz ve milletin doğrudan hayatına etki edecek projelere odaklanmamız lazım” dedi.

 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Ucuz, hızlı ve kaliteli ulaşımı hedeflediklerini belirten Koçak: “Mevcut toplu taşımayı iyileştireceğiz. Ucuz, hızlı ve daha kaliteli ulaşım imkanlarını sektörün bileşenleri ile konuşup karara bağlayarak, şehrimize herkesin mutlu olacağı bir ulaşım politikası hazırlayacağız. Akıllı trafik sistemi, çok katlı yeraltı otoparkları, akış yönüne göre oluşturulacak tek yönlü caddeler, prestij cadde uygulaması, çağdaş ve geniş kaldırımlar, modern kent ışıkları ile rahat ve güvenli trafik akışı sağlayacağız. Her yıl bir araya gelerek Afyonkarahisar’ın ulaşım politikasını belirlememiz gerekiyor. Herkesin fayda göreceği bir ulaşım sistemi yaparak vatandaşımızı rahatlatacağız. Şehir içindeki resmi dairelerin, şehrin kenarlarına taşınması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Fatura ödeme noktalarını mahalle merkezlerine çekeceğiz. Trafik akıllı ışıklandırma ile yönetilecek. Ağaçlandırma ve ışıklandırma sayesinde ailecek güvenle yürüyebileceğiniz bulvarlar oluşturacağız. Akıllı kent ve prestij cadde uygulaması getireceğiz” dedi.

OTOPARKLAR

Otoparkların en acil ihtiyaçlardan olduğunu ifade eden Koçak: “Acil olarak şehrin en az 3 yerine, 750-1000 araçlık otoparklar kurulması gerekiyor. Çok katlı yeraltı otoparkları yaparak trafiği rahatlatacağız. Şehrimizin en büyük ve en önemli sorunlarından biri olan trafik sorununu kökten çözeceğiz. Bunun için şehrin en az 3 önemli noktasında modern, güvenli ve ucuz yeraltı otoparkı yapacağız. Şehrin içindeki otoparklar çok pahalı. Vatandaşımızın cebini de canını da yakıyor. Göreve geldiğimizde ilk işimiz vatandaşımızın ciddi anlamda canını sıkan trafik problemini çözmek olacak” dedi.

AKILLI TRAFİK SİSTEMİ

Afyonkarahisar’da yeni başlamış olan akıllı trafik sistemi için sevindirici olduğunu belirten Koçak: “aklın yolu bir” dedi.

Koçak: “Kavşaklarda başlayan bu uygulamanın devamını getireceğiz. Devlette devamlılık esastır. Şehrin tamamında akıllı trafik sistemine geçeceğiz. Bekleme sürelerini en aza indireceğiz. Şehrin tamamında Akıllı Sinyalizasyon Sistemi’ne geçerek, kavşakların plan süreleri, trafik hacmi ve kuyruk uzunluğuna göre farklı sürelere göre çalışmasını sağlayacağız”.

“Akıllı Sinyalizasyon Sistemi adlı akıllı kent uygulamasının işleyişi fiber optik, DSL ve 3G/EDGE/GPRS gibi haberleşme alt yapıları ile yol ağındaki ortalama taşıt gecikme sürelerini ve ortalama durma sayılarını en aza indireceğiz. Şehrimizi ortak akılla yöneteceğiz” diyerek projeyi şehrin tamamında uygulamayı hedeflediklerini belirtti.

 

YERİNDE ÇÖZÜM

Her projelerinin yeni bir istihdam kapısı olduğunu ifade eden Koçak: “Sabit ödemelerinizi şehre inmeden, mahallenizde yapabileceğiniz Tahsilat Merkezleri yapacağız. Vatandaşımız sadece fatura ödemesi yapmak için şehrin merkezine inmek zorunda kalmayacak. Mahalle merkezlerine kuracağımız tahsilat merkezlerinde elektrik, telefon, su, doğalgaz, Afjet ve internet gibi tüm ödemeler yapılabilecek. Online ödeme merkezlerimiz haftanın 7 günü vatandaşımıza hizmet verecek” dedi.

 

AKILLI BİSİKLET UYGULAMASI

Makam sahiplerinin de Akıllı Bisiklet Uygulamasını kullanması ile milletle devletin kaynaşmasını sağlayacaklarını söyleyen Koçak: “Kuracağımız akıllı bisiklet uygulaması ile ulaşımı kolaylaştıracağız. Akıllı kent uygulamalarının en önemli parçalarından biri Bisikletli Ulaşım Sistemi olacaktır. Üniversitemizde bulunan bisiklet kulübü ile birlikte çalışacağız. Özgür kart, İyi Kart, Mor Beyaz Kart, Ulaşım Kartı ya da herhangi bir kredi kartı ile istediği bisiklet parkından kiralayıp, dilediği yere gidebilecek. Bu uygulama kiralama ve takip olmak üzere iki süreçten oluşacak. Takip süreci bisikletler üzerinde mevcut olan GPS verici sayesinde yapılacak. Bir noktadan alınan bisiklet başka bir park yerine bırakılabilecek. Hazır ol Afyonkarahisarlı kardeşim, şehrimiz çok değişecek” şeklinde konuştu.

 

BEGÜS

“Vicdanla teknolojiyi birleştireceğim” şeklinde adlandırdığı BEGÜS projesini anlatan Koçak: “Hayata geçireceğimiz akıllı kent uygulamalarını mobese ve güvenlik sistemleri ile birleştirerek yönetimini tek merkezde toplayacağız. Merkezimiz AFAD ve 112 Acil Müdahale Merkezi ile işbirliği içinde çalışacak. Otobüslerimiz, duraklarımız, parklarımız, caddelerimiz, 7/24 kamera gözetiminde olacak. Gözümüz sokaklarda, kulağımız evinde yalnız yaşayan yaşlılarda, engellilerde olacak. Her türlü acil durumda diğer kurumlarla koordineli şekilde müdahale edilecek” ifadelerini kullandı.

 

MODERN DURAKLAR

Modern duraklar ile vatandaşın otobüs ve dolmuş beklerken mağdur olmayacaklarını belirten Koçak: “Yazın serin, kışın sıcak, internet bağlantılı, modern, akıllı otobüs ve dolmuş durakları yapacağız. Kentin her yerine kapalı, klima sistemli, yazın serin, kışın sıcak, ücretsiz Wİ-Fİ internet bağlantılı, güvenli, kapalı, estetik otobüs ve dolmuş durakları ile yolculuk için beklerken sıkılmayacaksanız. Vatandaşımız otobüsün kaç dakika sonra durakta olacağını ekrandan takip edebilecek” dedi.

YAŞLI BAKIM VE ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ

Yaşlı ve engelli vatandaşlar için kuracakları koordinasyon merkezi projesini anlatan Koçak: “Kuracağımız akıllı sistem ile bakıma muhtaç yaşlılarımızı ve engellilerimizin 7/24 yanında olacağız. Akıllı yaşlı bakım ve engelli koordinasyon Merkezi adlı akıllı kent uygulaması ile evlerinde yalnız yaşayan vatandaşların sağlık durumlarının dijital ortamda takip edilmesi ve gereken durumlarda ilgili sağlık yetkilisine haber verilmesi sağlanacak. Acil durum butonları, akıllı ilaç kullanım kutuları gibi birçok akıllı sistem ile uzaktan tansiyon ölçümü, nabız ve kalp atışları, şekerinin ölçümü yapılabilecek. Yaşlı vatandaşımızın ev içerisinde düşmesi gibi durumlarda titreşimlere duyarlı bel ünitesi ile çağrı merkezine anında sinyal gidecek ve çağrı merkezi yaşlı destek ekiplerini oraya yönlendirebilecek. Hayatı kolaylaştırıyoruz. Sosyal belediyeciliği zirveye taşıyoruz” dedi.

 

AKILLI REKLAM

Akıllı reklam projesi ile Afyonkarahisar’ın dijitalleşmesinde önemli bir adım olacağını ifade eden Koçak: “Şehirdeki yeni reklam alanları akıllı led panolarına dönüşecek. Her alanda büyük ve modern kentlerde hangi uygulama varsa şehrimizde de olacak. Akıllı reklam uygulamalarına geçilerek, led ekran alanlarına tasarımlar ya da hareketli reklamalar internet üzerinden yüklenebilecek. Kurumsal reklam alanlarımız olacak” dedi.

DİJİTAL DANIŞMA MERKEZLERİ

Koçak yerli ve yabancı turistler için önemli bir yol gösterici olan dijital danışma merkezlerini şu sözlerle anlattı: “Şehrin farklı noktalarına yerleştirilecek dijital danışma noktalarında vatandaşımız ilimizle ilgili her bilgiye ulaşabilecek. Güncel haberler, turistik yerler, nöbetçi kurumlar tek tıkla vatandaşımızın hizmetinde olacak. Afyonkarahisar’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler şehrimizin tarihi ve turistik yerlerinin rotalarına rahatlıkla ulaşabilecekler. İlimiz dijitalleşecek ve bilgiye ulaşım kolaylaşacak”.   

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:İyi, Parti, Afyonkarahisar, Belediye, Başkan, Adayı, Dr, Mahmut, Koçak, haftalık,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı

Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

İlk Toplu İftar; Şehit Aileleri, Gaziler Ve Engellilere
İşbirliğine önem veriyoruz
Başkan Sezen orucunu gönül sofrasında açtı
AFSİAD yönetimi Akü’yü ziyaret etti
Turizm Fakültesi mezunlarını verdi
Vakıf Katılım’dan Serteser’e Ziyaret
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 28°°C
Salı
15°°C - 27°°C
Çarşamba
15°°C - 27°°C
Perşembe
14°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:5305:3512:5916:5220:1421:48

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Tarihte Bugün
1633 - Türk tarihinin en kanlı olaylarından Padişah Genç Osman'ın Tahtından indirilerek Yedikule'de idam edilmesi.
1878 - Çırağan sarayı baskını ve ünlü gazeteci Ali Suavi'nin tertip ettiği bu darbe sırasında öldürülmesi.
Günün Sözü
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..
(BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A))
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(37 Online) 0,06ms