Bugün - 24 Mayıs 2019 Cuma
Afyon 26°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

“Engellilerin dertlerini dert edindim”

Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT), başlattığı "Engelsiz kent ve engelli dostu belediye başkan adayı" kampanyası kapsamında AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ile ‘iyi niyet sözleşmesi’ imzaladı.

siyaset Haberi - 11 Şubat 2019 Pazartesi - 16:10
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Engelsiz bir Afyonkarahisar için ‘iyi niyet sözleşmesi’ imzalandı

 Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, engelliler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Başkan adayı Zeybek ise “Yarın engelli olmayacağımızın garantisi yok” dedi.

 Engelsiz Hayat Topluluğu, engelli dostu belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ile iyi niyet sözleşmesi yaptı. AK Parti İl Başkanlığında yapılan programa, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, Engelsiz hayat topluluğu, Afyonkarahisar Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Derneği, Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, Engelliler Meclisi Başkanı ve Türkiye Sakatlar Derneği başkanları katıldı.

 

“Engelli kardeşlerimiz için önemli çalışmalar yapıldı”

 

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Çok kıymetli engelli dernekleri yöneticilerimiz meclis başkanlarımız değerli belediye başkan adayımız Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanım, komşu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden gelen Engelsiz Hayat Topluluğu yöneticileri, çok değerli genç kardeşlerim hoş geldiniz. Bugün burada engelli kardeşlerimiz için yerel yönetimlerle inşallah yarın Belediye Başkanı olarak seçilecek Mehmet Zeybek abimiz ile Kütahya'dan gelen kardeşlerimiz ve Türkiye'de dernekleşme yolunda ilerleyen Engelsiz Hayat Topluluğu ile bir niyet sözleşmesi yapmak için huzurlarınızdayız. AK Parti dönemlerinde engelli kardeşlerimiz için önemli çalışmalar yapıldı. Gerek yerel yönetimlerde, gerek Kent Konseylerimizde, gerekse mecliste her dönem Sayın Cumhurbaşkanımızın da takdirleri ile engelli kardeşlerimiz her daim temsil edilmişlerdir. Gerek yasal mevzuat çerçevesinde, gerekse sosyal yaşamlarında engelliler için AK Parti hükümetlerinde olağanüstü işler ve girişimler yapıldı. AK Parti döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde engelli kardeşlerimiz hayata kazandırıldı. Evlerinden dışarıya çıkma fırsatı buldular. Bizim sosyal politikalarımız sadece engelli kardeşlerimiz için değil, aynı zamanda engelli kardeşlerimizin aileleri ile ilgili ciddi girişimlerde bulunuldu. Ciddi bir yasal mevzuat hazırlandı. Hayata kazandırılmak adına çok ayrıntılı işler yapıldı. Önümüzdeki dönem de yapacağımız çok iş var” dedi.

 

“Tüm Türkiye'de inşallah büyük bir hedeflerimiz var”

 

“Biz engellilerimize pozitif ayrımcılık yaptık” diyen Sezen konuşmasında, “Ciddi kazanımlar sağladık. Gerek araç edinmeleri, her türlü vergisel anlamda teşvikler uygulandı. İmar yasasında bildiğiniz üzere asansör yönetmeliğinden tutun da her yerde engellilerin rahatça girip çıkabileceği düzenlemeler yapıldı. Dolayısıyla bizim en büyük amacımız engelli kardeşlerimizin hayata kazandırılmasıdır. Bunlar yeter mi, elbette etmez. İnşallah bundan sonra da gerek yerel yönetimlerde, gerek belediyelerimiz ile gerekse merkezi hükümet noktasında engelli kardeşlerimizle ilgili daha yapılacak çok işimiz var. Biz her zaman diyoruz; Her birimiz engelli adayıyız ve bu kardeşlerimiz ile de inşallah hemhal olup muhabbetimizi daha da artıracağız. Genç kardeşlerimizi de ben şimdiden tebrik ediyorum. Kütahya ve Afyonkarahisar üzerinden başlattıkları çalışma ile 6 şubeye ulaşmışlar. Dernekleşme yolunda gidiyorlar. Tüm Türkiye'de inşallah büyük bir hedeflerimiz var. Birliktelik sağlayarak konfederasyon olma yolunda ilerliyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Üzerimize düşen neyse il olarak, merkezi hükümet olarak, belediye olarak her türlü ve her daim yanınızdayız. Yolları açık olsun. Şimdiden yapacağımız taahhütname, sözleşme engelli kardeşlerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de konuşmasında, “Değerli arkadaşlar AK Parti, özünde engellileri en çok düşünen, en çok fayda sağlayan bir partidir. Bunu hepimiz biliyoruz. Engelli kardeşlerimizi İl Başkanlığı yaptığım dönemde de kendimden hiçbir zaman farklı görmedim. Daima yanlarında oldum. Dertlerini dert edindim. Problemlerine çözüm bulmaya gayret ettim. İnşallah 31 Mart seçimlerinde de halkımız teveccüh eder, belediye başkanı olursak kardeşlerimizin her türlü dertleri ile ilgilenmeye devam edeceğiz. Onları kendimizden farklı görmeyeceğiz. Yarın engelli olmayacağımızın garantisi yok. Onun için ben bu faydalı çalışmanın engelli kardeşlerimiz için bizlere yol gösterici olacakları için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

 

Zeybek’e teşekkür

 

Engelsiz Hayat Topluluğu Başkanı Hasan Düşgül de konuşmasında, “Saygıdeğer basın mensupları öncelikle bizlere bu iyi niyet sözleşmesini imzalama fırsatı yaratıp AK Parti’nin kapılarını bizlere açan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen'e, Engelsiz bir Afyonkarahisar için engelli dostu belediye başkan adayı olarak iyi niyet sözleşmemizi imzalayacak olan AK Parti Afyonkarahisar belediye başkan adayı Sayın Mehmet Zeybek beyefendiye teşekkür ediyoruz. Ayrıca teşrifleri ile bizleri onurlandıran AK Parti il yönetimi ile Afyonkarahisar'da engelli bireyler yararına faaliyet göstermekte olan sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“Kampanyamızı Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz”

 

Düşgül, “Bizler 2014 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor daire başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine başlayan Engelsiz Hayat Topluluğu olarak engelsiz bir dünya kurmak adına engelli ve dezavantajlı bireylerin sosyal hayata kazandırılması için faaliyet gösteren bir üniversite topluluğuyuz. 2018 yılında Türkiye'nin en iyi üniversite topluluğu seçilmiş olan Engelsiz Hayat Topluluğu 4000'i aşkın üyesi ile yerel, ulusal ve hatta uluslararası projeyi ya gerçekleştirdik ya da paydaş olduk. 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde Afyonkarahisar için yeni bir süreç söz konusu olacaktır. Oluşacak olan bu yeni süreçte Afyonkarahisar 5 bin 422’si seçmen olan 35 bini aşkın engelli birey Afyonkarahisar'da hayatlarını sürdürmektedirler. Engelli bireylerin Kamu, sosyal, siyasal ve yaşam alanlarında karşılaştıkları problemleri gözler önüne sererek engelli bireylerin lehine yaşanılabilir ve erişilebilir bir Afyonkarahisar hayal ediyoruz. Hayalimiz kapsamında engelsiz kent ve engelli dostu belediye başkan adayı kampanyamızı harekete geçirdik. Kampanyamızı Türkiye'ye yayarak yerel paydaşların katılımı ile engelsiz kentler oluşturmak istiyoruz” dedi.

 

“Kazanan engelsiz bir Afyonkarahisar olsun” 

 

“Engelsiz kent, kentin sunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi fırsatlardan kentte yaşayan engelli bireylerin eşit bir biçimde yararlanabileceği kentler olmakla beraber engelli dostu belediye başkan adaylarının seçildikleri takdirde yürütecekleri politikalarda engelli bireyleri göz önünde bulunduracağını taahhüt eden başkan adaylarıdır” diyen Düşgül konuşmasını, “Bizler sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye'nin sosyal anlamda kalkınması için faaliyet göstermekteyiz. Bu uğurda belediye başkan adayı çıkaran siyasi partiler ile lobicilik faaliyetleri yürüterek belediye başkan adaylarını iyi niyet sözleşmesini imzalamaya davet etmekteyiz. Türkiye'de kapsam bakımından ilk olan kampanyamızın imzasını AK Parti Afyonkarahisar belediyesi başkan adayı Sayın Mehmet Zeybek beyefendi ile atmaktayız. Kendisine tekrardan teşekkür edip seçimlerde başarılar diliyoruz. Kazanan engelsiz bir Afyonkarahisar olsun”  ifadeleri ile noktaladı.

 

Konuşmaların ardından hazırlanan sözleşme metni, Engelsiz Hayat Topluluğu Başkanı Hasan Düşgül, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ve AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen tarafından imzalandı.

 

Heyet daha sonra İl Başkanı Sezen, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile birlikte toplantı düzenleyerek istişarelerde bulundular. 

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:Engelsiz, Hayat, Topluluğu, (EHAT), başlattığı, "Engelsiz, kent, engelli, dostu, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı

Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

İlk Toplu İftar; Şehit Aileleri, Gaziler Ve Engellilere
İşbirliğine önem veriyoruz
Başkan Sezen orucunu gönül sofrasında açtı
AFSİAD yönetimi Akü’yü ziyaret etti
Turizm Fakültesi mezunlarını verdi
Vakıf Katılım’dan Serteser’e Ziyaret
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 26°°C
Cumartesi
9°°C - 23°°C
Pazar
11°°C - 25°°C
Pazartesi
11°°C - 26°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:4805:3213:0016:5320:1721:53

24 Mayıs 2019 Cuma
Tarihte Bugün
1895 - Milletlerarası Rakamların Türkiye'de kabulü
1040 - Selçuklu Devleti'nin kuruluşu
2006 - Topraktan Suyun Çekilmesi
1571 - Kırım Türkleri'nin Moskova'yı fethi.
Günün Sözü
Namus görünmez bir cevherdir; çok kere ona sahip olmayanlar sahipmiş gibi görünürler.
(Shakespeare)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(42 Online) 0,06ms