Bugün - 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Afyon 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

“ENSAR OLMAK HERKESE NASİP OLMAZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti.

siyaset Haberi - 13 Ocak 2019 Pazar - 17:51
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Usta daha sonra katıldığı toplantıda partililere insan hakları konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, merkez ilçe başkan Bülent Eser, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ve çok sayıda partili katıldı. 
 
Sezen mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti
 
İlk olarak İl Başkanı Sezen’i makamında ziyaret eden Usta, partililerle görüştü, istişarelerde bulundu. Sezen burada Usta’ya mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti. Görüşmenin ardından Usta insan hakları ile ilgili partilileri bilgilendiren bir konuşma yaptı.
 
“Dünyanın umudu olan Türkiye'yi daha iyi noktalara taşımaktır”
 
“Hedefimiz ve derdimiz bu ülke için en iyisini yapmaktır” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta konuşmasında “Dünyanın umudu olan Türkiye'yi daha iyi noktalara taşımaktır. Allah'ın izniyle bunun için önümüzde hiçbir engel yoktur. Farkındaysanız önümüzde çok engel varmış gibi gösteriyorlar. Zaman zaman Suriyeliler meselesini getiriyorlar. Zaman zaman ekonomiyi getiriyorlar. İçerdeki şiddeti öne sürüyorlar. Ancak bunların hiçbiri Türkiye'nin daha iyiye ulaşması için engel değil. Bunları aşacak güç, kapasite, enerji birikimi, tecrübe ve deneyim AK Parti'nin tüm kadrolarında var. O yüzden biz büyük bir umutla aşkla şevkle önümüze bakarak çalışmaya devam ediyoruz. Bizi durdurmaya çalışanları ne yaparlarsa yapsınlar biz elhamdülillah önümüze bakarak ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
“Çok iyi durumdayız ama yetmez diyoruz”
 
24 Haziran’ın çok önemli bir değişimin tarihi olduğunu vurgulayan Usta, “Bütün dünyanın daha hızlı daha kolay hareket edebilmek için bir takım değişimleri yıllar öncesinden yaşadığını hepimiz gözlemliyoruz, Türkiye’de artık bu değişimi başarmış olmanın büyük bir heyecanı var. Milletimizin önderliğinde çok daha iyi bir hızla ilerliyoruz. Bizim hedefimiz Türkiye'nin bulunduğu noktada kalması değil, bulunduğumuz nokta kötü olduğundan dolayı değil. Tam tersi AK Parti iktidarımızda baktığımızda göre şu anda çok çok iyi durumdayız ama yetmez diyoruz. Cumhurbaşkanımız ‘benim vatandaşım çok daha iyisine layıktır. Çok daha iyisini hak ediyor. Her alanda çok daha iyisini yapmak için koşturacağız’ diyor. O yüzden biz de yorulmak nedir bilmeden, bize engel çıkarmaya çalışanlara aldırmadan önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz. Bize sığınan, bizden yardım bekleyen mülteci kardeşlerimiz, misafirlerimiz aslında bizim de değerimize değer katıyor. Biz bütün dünyanın gözünü kapattığı kör ve sağır olduğu bir dönemde onlara gönlümüzü açtık, kalbimizi açtık. Onları bir yük olarak değil, bir yoldaş, bir arkadaş, bizim vazifemizi yerine getirebilmek için vesile olduğunu bilmemiz gerekiyor” dedi.
 
“Doğru bilinen yanlışları düzeltin”
 
“Herkesin bahsettiği doğru bilinen yanlışlar çok önemli” diyen Usta sözlerini, “Biz bununla ilgili bir çalışma yaptık, broşür hazırladık. Bunlar teşkilatlarımıza geldi. Sizden ricamız bunlar çok uzun metinler değil. Kısa kısa başlıklar halinde işin yanlışını doğrusunu anlatan küçücük metinler halinde hepimizin birer kere okunması ve elimizde cebinizde çantanızda bulundurmamız gerekiyor. Size bu sorunlarla ilgili bir işi bir şey söylediğinde bunu hazır bir şekilde anlatmamız gerekiyor” ifadeleri ile noktaladı.
 
“Ensar olmak herkese nasip olmaz”
 
Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız kıymetli milletvekilimizin Afyonkarahisar'da toplantısı vardı. Partimize de teşrif ettiler. Ziyaretlerinden dolayı teşkilatımız adına teşekkür ediyorum. Çok müteşekkiriz. Cenab-ı Allah yapmış olduğu toplantıları hayırlara vesile etsin inşallah. Kıymetli teşkilat mensuplarımız ‘dünya beşten büyüktür’ diyerek tüm dünyaya ciltlerce kitap yazsak anlatamayacağımız bir konuyu sadece üç kelimeyle anlatan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinde siyaset yapmaktan çok mutluyuz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Memleketin, dünyanın, milletin ihtiyacı olan bir lider. Hamdolsun biz de onun kadroları olarak insanlığa, şehrimize, ümmetimize hizmet etmek için gece gündüz demeden durmadan koşturuyoruz. Sayın Başkanımın da insan hakları ile ilgili bölgede Türkiye'de ciddi çalışmaları var. Özellikle Afyonkarahisar özelinde de mültecilerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyunda ‘Suriyelilerle ilgili doğru bilinen yanlışlar’ adı altında bir çalışma yapıldı. Afyonkarahisar da bu çalışma çok ses getirdi. Biz her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ensar olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Ensar - muhacir ilişkisini Afyonkarahisar'da en üst seviyede devam ettirmeye çalışacağız. İnşallah Rabbim bu çalışmalarımızı mizanımıza koysun. Ben Sayın Genel Başkan Yardımcımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Ensar olmak herkese nasip olmaz” dedi.
 
“Müslüman toplumlarda insan hakları had safhada”
 
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında, “Yapmakta olduğumuz bu toplantı hayırlara vesile olsun. Sayın Genel Başkan Yardımcımız ve İnsan Hakları Başkanımız ile insan hakları komisyonunda çalışmak nasip oldu. İnsan hakları konusunda elhamdülillah ülkemizde ilimizde ciddiye alınacak bir olay söz konusu değil. Nerede bir Müslüman topluluğu varsa kan ve gözyaşı var. İnsan hakları ihlalleri had safhada. Batıya baktığınız zaman kendileri için çok basit konularda insan hakları diyerek dikkat çekmeye çalışıyorlar ama Ortadoğu'da bir şey olduğunda kimse bir şey görmüyor. Elhamdülillah Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ensar olmaya çalışmaya gayret ediyoruz. Nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa bunu gerekirse gidip masaya yumruğu vurup ‘bu insan hakları ihlali giderilmesi lazım’ diyebiliyoruz. Dünya beşten büyüktür diyerek sesimizi yükseltebiliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“Birileri sürekli doğru bilinen yanlışları anlatıyor”
 
“Arazide karşılaştığımız soruların başında Suriyeliler meselesi var” diyen Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Her gittiğimiz yerde, her gittiğimiz toplantıda bilhassa bayan kardeşlerimiz doğru bilinen yanlışları bizlere anlatıyorlar. Onlara da birileri doğruymuş gibi anlatıyorlar. Efendim Suriyeliler bedava muayene oluyormuş. Her Suriyeliye maaş bağlanıyormuş gibi konularda neredeyse izah etmekten gına geldi desek yeridir. Bizler her ortamda bu doğruları birebir ifade etmekle mükellefiz. Ben bu hususta Göç Müdürlüğü'nden ciddi bilgiler aldım. İnşallah bu doğru bilinen yanlışları her gittiğimiz yerde izah edeceğiz.”

 
Anahtar Kelimeler:AK, Parti, Genel, Başkan, Yardımcısı, Konya, milletvekili, İnsan, Hakları, Komis,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı

Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

İlk Toplu İftar; Şehit Aileleri, Gaziler Ve Engellilere
İşbirliğine önem veriyoruz
Başkan Sezen orucunu gönül sofrasında açtı
AFSİAD yönetimi Akü’yü ziyaret etti
Turizm Fakültesi mezunlarını verdi
Vakıf Katılım’dan Serteser’e Ziyaret
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 28°°C
Salı
15°°C - 27°°C
Çarşamba
15°°C - 27°°C
Perşembe
14°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:5305:3512:5916:5220:1421:48

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Tarihte Bugün
1633 - Türk tarihinin en kanlı olaylarından Padişah Genç Osman'ın Tahtından indirilerek Yedikule'de idam edilmesi.
1878 - Çırağan sarayı baskını ve ünlü gazeteci Ali Suavi'nin tertip ettiği bu darbe sırasında öldürülmesi.
Günün Sözü
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.
(Hz. Muhammed)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(37 Online) 0,05ms