Bugün - 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Afyon 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir program düzenledi. Programda konuşan AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı “Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum” dedi.

siyaset Haberi - 11 Ocak 2019 Cuma - 17:21
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi. Programa milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Ötken, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ve basın mensupları katıldı. 
 
“Tüm basın çalışanlarının gününü kutluyorum”
 
Toplantıda konuşan İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ sözünü benimseyen bir siyasi partinin mensubu olarak toplumun hak ve özgürlükleri için emek vererek mesleğini icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, görevi başında şehit olan gazetecilerimizi rahmet, gazi olanları da minnetle anıyorum. Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum.   Biz AK Parti olarak Afyonkarahisar basının üzerine düşen görevini layığı ile yaptığına şahidiz. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi göstermiş olduğunuz performansı hiçbir zaman unutmayacağız. Afyonkarahisar basını o gece demokrasiden yana tavır alarak, hain darbe girişiminin bastırılmasında güvenlik güçlerinin, dolayısıyla devletinin yanında yer almıştır” dedi. 
 
İhracat rakamları hakkında bilgi verdi
 
İhracat rakamlarından da söz eden Arıcı konuşmasında, “Ana muhalefetin lideri Avrupa ülkelerini ziyaretlerinde ‘Türkiye’ye gelmeyin, Türkiye’ye yatırım yapmayın’ diye çağrıda bulunmasına ve ülkesini karalamasına, buradaki vekilinin de kriz var demesine rağmen;  İlimizin 2018 yılı toplam ihracatı 2017 yılına göre % 9.15 artarak 341.7 Milyon $’a ulaşmıştır. 2018 yılı Aralık Ayında İlimizden 77 Ülke 1 Serbest Bölgesine ihracat yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.
 
“Sosyal medyada seçim kazanacaklarını sanıyorlar”
 
“Değerli basın mensupları bu ülkede bir kesim sahaya inip çalışmak yerine sadece dedikodu ve fitne üretiyorlar” diyen Arıcı şöyle konuştu: “Seçimi dün olduğu gibi bugün de ve muhtemelen yarın da sosyal medyada kazanacaklarını zannediyorlar. 24 Haziran seçimlerinde her evden bir oy HDP’ ye diyerek terör örgütleri ile birlikte hareket edenler 31 mart seçimlerinde de bu bölgede yerli ve milli söylemler ile karşınıza çıkarken maalesef başka secim bölgelerimizde yine terör örgütleri ile işbirliğinden hiç rahatsız olmamaktadırlar. Hatta daha da ileri giderek ülkemize yapılan ekonomik saldırılara destek verip yatırım yapmayın diyebilecek kadar ileri gidebilmektedirler. Bu hususların Afyonkarahisar halkımızın çok iyi takip ettiklerini ve 31 Mart da yapılacak olan seçimlerde gerekli cevabı vereceğine olan inancımızı belirtmek isteriz. Halkımızın hizmetlerin devamından ve istikrardan yana tercih yapacağına inancımız tamdır.”
 
Vatandaşlara verilen müjdeleri hatırlattı
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka önemli müjdeler verdiğini anımsatan Arıcı konuşmasında, “Bu müjdeleri sıralamak gerekirse; Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KW/Saat'e kadar elektrik tüketimini devlet üstlenecek. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Halkbank, esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin aylık 80 liralık elektrik faturasını biz karşılayacağız. Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 üzeri çalışanı olan iş yerleri için 3 puan olan desteği 5 puana çıkarıyoruz. Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek sağlanacak. Ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi. 
 
Sınavsız üniversite ve oy kullanacağı yalanı
 
Kamuoyunun Suriyelilerin hakları konusunda yalan yanlış bilgiler ile kandırıldığını kaydeden Arıcı, Suriyeliler üzerinden provokasyon yapıldığını söyledi. Arıcı, “Bu konuda Partimizin İnsan Hakları Başkanlığı, ‘Sığınma Hakkı’ başlıklı kitapçıkta doğru bilinen yanlışları düzeltti. Toplantıyı uzatmamak için yalanlar ve doğrusunu sizlerle metinde paylaşıyoruz. Suriyeliler oy kullanacak iddiası yalandır.
Doğrusu: Türkiye’de yapılan seçimlerde ve halk oylamalarında oy kullanabilmek için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan biri seçimlerde asla oy kullanamaz. Suriyeliler istediği üniversiteye sınavsız giriyor iddiası yalandır. Doğrusu: Suriyeli öğrenciler için özel bir düzenleme yok. Suriyeli öğrenciler, diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi “Türkiye Burslarının”, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının veya yatay geçişin gereklerini sağlamadan üniversitelere giremezler” dedi.
 
Burs, MTV, bedava TOKİ yalanı
 
Suriyeli öğrencilerin “tamamına” devlet bütçesinden karşılıksız burs verildiği iddialarının da yalanlayan Arıcı, “Doğrusu: Sadece Yurt Dışı Türkler Başkanlığına ‘Türkiye Bursları’ üzerinden başvuru yapan ve başarı başta olmak üzere belirli kriterleri karşılayan diğer ülkelerden gelen öğrencilerde olduğu gibi sınırlı sayıdaki Suriyeli öğrenciye burs verilmektedir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan sosyal konutlar Suriyelilere bedava veriliyor iddiası yalandır. Doğrusu: TOKİ’den sosyal konut alabilmenin ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Suriyeliler vatandaş olmadıkları için TOKİ’den bedava değil parayla bile sosyal konut alamazlar. Suriyeliler araçları için Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemiyor iddiası yalandır. Doğrusu: Türkiye’den araç satın alan veya kendi aracını Türkiye’ye getiren Suriyeliler kayıt yaptırarak Türkiye’den plaka almak zorundadır. Ayrıca bu araçları için motorlu taşıtlar vergisi ödemekle, sigorta ve fenni muayene gibi işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler” diye konuştu.
 
Suriyelilere maaş yalanı
 
Suriyelilere maaş bağlanıyor iddiasının da yalan olduğunu vurgulayan Arıcı, “Doğrusu: Suriyelilere maaş bağlanılması söz konusu değil. Belli şartları taşıyan tüm sığınmacılara Avrupa Birliği (AB) katkısı ile finanse edilen bütçeden aylık 120 TL yardım yapılmaktadır. “Bakıma muhtaç engelli, yetim, öksüz” çocuğu bulunan ve kadınlar tarafından geçimi sağlanan (çalışma çağında erkek olmayan) aileler bu yardımdan yararlandırılmaktadır. Kasım 2016’da başlayan Sosyal uyum yardımı ile temel insani ve yaşamsal ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir” dedi. 
 
Küçükkurt’tan AK Parti’ye teşekkür 
 
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt da bir konuşma yaptı. Küçükkurt konuşmasında, “Bu organizasyonu gerçekleştirerek gazeteci arkadaşlarımız onurlandıran AK Parti İl Başkanlığına yöneticilerine Çok teşekkür ediyorum ve çalışan gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi. 
 
“Dürüst haber yapıyorsunuz”
 
AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Saygıdeğer basın mensubu arkadaşlar göreviniz ağır bunun bilincindeyiz biz bu konuda sizlerin elimizden geldiğince yanında olmaya çalışıyoruz AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir problem yaşamadık. Birlikte kardeşhane bir çalışma ortamı oluşturduk. Kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok. Dürüst haber yapıyorsunuz. Bu nedenle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”
 
Yurdunuseven 15 Temmuz vurgusu yaptı
 
Son olarak milletvekili İbrahim Yurdunuseven söz aldı. Yurdunuseven, “Gazetecilik çok önemli bir meslektir. Afyonkarahisar'da bugüne kadar bu konuda çok önemli bir sınav verdi. Bu sınav hep başarılı oldu. Gazetecileri bir insana benzetirsek; Sizler bizim konuşan ağzımız, duyan kulağımız ve gören gözümüzünüz. Çünkü sizler sayesinde biz çok önemli gelişmeleri takip edebiliyoruz ve görebiliyoruz. Afyonkarahisar medyası 15 Temmuz'da çok önemli bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımız halkı bir televizyon programında gazeteciler aracılığı ile sokağa davet etti. Bu noktada basının önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu” dedi.
 
Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 
Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:AK, Parti, Afyonkarahisar, İl, Başkanlığı, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, günü, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer siyaset Haberleri
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
Ak Parti İGM üyeleri “hizmete hazırız” dedi
Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı

Millet İttifakı Belediye Meclis üyeleri mazbatasını aldı
Hizmet maratonu başladı
“Şimdiye kadar sustum yeter artık.”
Birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik
Başkan Zeybek görevi dualarla devir aldı
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

İlk Toplu İftar; Şehit Aileleri, Gaziler Ve Engellilere
İşbirliğine önem veriyoruz
Başkan Sezen orucunu gönül sofrasında açtı
AFSİAD yönetimi Akü’yü ziyaret etti
Turizm Fakültesi mezunlarını verdi
Vakıf Katılım’dan Serteser’e Ziyaret
İYİ Parti 50 Bin oy aldı
BAŞKAN ZEYBEK’E KOMŞUDAN TEBRİK ZİYARETİ
İLAN-REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİNE DUYURU
Hep beraber bir takım ruhu ile hareket edeceğiz
Yazarlar
Dr. Yavuz Örnek
Yosunların Gıda Sanayisinde Kullanılması
Yosun endüstrisinin en yaygın olduğu böl...
Fatih Öncül (Tarihçi)
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ KURULUŞ ...
Fevzi Şen
bana göre
AFYONUMUZUN 3 ÖNEMLİ SORUNUNDAN BİRİ EKSİLDİ...
Bahri Bakaç
PETROLDE MARKER UYGULAMASI
 ‘’Mahkeme kadıya mülk değil...
Gazi Çakmak
GÜNÜMÜZÜN HASTALIĞI NEFİS VE BENLİK.
Değerli gönüldaşlarım İçinde bulu...
Mustafa Arslan
Yapılan saldırıyı kınıyoruz
"Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki...
Hasan Öğünç
En büyük sır: kaliteli zaman
        Son zamanlarda T&u...
Şükrü Sarıdere
Sarıdere
Size, ey bilmediğim, görmediğim kâri'le...
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 28°°C
Salı
15°°C - 27°°C
Çarşamba
15°°C - 27°°C
Perşembe
14°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:5305:3512:5916:5220:1421:48

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Tarihte Bugün
1633 - Türk tarihinin en kanlı olaylarından Padişah Genç Osman'ın Tahtından indirilerek Yedikule'de idam edilmesi.
1878 - Çırağan sarayı baskını ve ünlü gazeteci Ali Suavi'nin tertip ettiği bu darbe sırasında öldürülmesi.
Günün Sözü
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil?
(Ömer Hayyam)
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(40 Online) 0,05ms