Bugün - 24 Eylül 2020 Perşembe
Afyon 26°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Gündem siyaset Belediyeler Spor Asayiş Ekonomi Sağlık Eğitim Yaşam Kültür 
Haber Detayları

ATSO’da Kosgeb Destekleri Anlatıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’un katılımıyla “KOSGEB Vizyonu ve Destekleri” başlıklı toplantı yapıldı.

Ekonomi Haberi - 20 Aralık 2018 Perşembe - 15:15
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’un katılımıyla “KOSGEB Vizyonu ve Destekleri” başlıklı toplantı yapıldı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

ATSO’da Kosgeb Destekleri Anlatıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’un katılımıyla “KOSGEB Vizyonu ve Destekleri” başlıklı toplantı yapıldı.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Afyonkarahisar’daki firmalar için önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından KOBİ’lere sağlanan desteklerin anlatıldığı toplantıda, sunumu KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt yaptı.

Toplantıya Yoğun Katılım Oldu

Toplantıya ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Üyeleri, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda ve Borsa camiası temsilcileri, kurum ve kuruluş temsilcileri ile firmaların yöneticileri katıldı.

KOSGEB, ülke ekonomisine katkı sağlıyor

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KOSGEB’in KOBİ’ler için önemli bir finans kaynağı olduğunu vurguladı. Serteser, “Son dönemde KOSGEB’in bakış açısı değişmiş, bu değişimle birlikte KOSGEB, ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayan bir kuruluş olmuştur. Özellikle ithal ürünlerin ülkemizde üretilmesi, işletmelerin teknolojideki son gelişmelerden yararlanması ve yenilikçi yaklaşımlar ortaya koyması, KOSGEB’in öncelikleri arasındadır. KOBİ’lerimiz, projeler hazırlayarak Girişimcilik, AR-GE, İnovasyon, İşletme Geliştirme, Uluslararasılaşma, Labaratuvar Hizmetleri birçok destekten yararlanmaktadır” dedi.

ATSO, Kosgeb desteklerinden yararlanıyor

ATSO’nun da KOSGEB desteği ile projelere imza attığını hatırlatan Serteser, “Oda olarak biz de KOSGEB desteklerinden yararlanıyoruz. Bu çerçevede Arnavutluk-Kosova-Makedonya, Birleşik Arap Emirlikleri’ne KOSGEB desteği ile iş gezileri gerçekleştirdik.  13-16 Ocak 2019 tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek Uluslararası Yapı ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na yine KOSGEB desteği ile üyelerimizin katılımı sağlanacaktır. Odamız, 2017 ve 2018 yılları içerisinde İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde 21 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlemiştir. Bu eğitimlerde toplam 478 kişi katılım belgesi almaya hak kazanmıştır” diye konuştu.

“Daha yakın çalışacağız”

Mayıs ayında yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu’nda KOSGEB ile ilgili bir görev üstlendiğini kaydeden Serteser, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile KOSGEB, yakın temasta olan kuruluşlardır. Birliğimiz’in Mayıs ayında yapılan Genel Kurulu’nda Birlik Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından şahsıma verilen görevlerden bir tanesi de KOSGEB Genel Kurulu’nda Birliğimiz’i temsil etmektir. Bu bakımdan KOSGEB Başkanı Sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ile bundan sonra daha yakın çalışacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Şehrimizin ilerlemesi için projeler üretiyoruz”

Serteser, sözlerini şöyle noktaladı:

“Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin ilerlemesinde, ülkemizin daha müreffeh olmasında etkin bir rol almayı sürdüreceğiz. Üyelerimizin karşılaştıkları sorunlara en kısa zamanda çözüm buluyor; firmalarımızın ekonomiye daha çok katkı sağlaması için projeler üretiyoruz.”

“Afyon’daki firmalara daha çok destek vermek isteriz”

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ise Afyonkarahisar’daki firmaların KOSGEB desteklerinden daha çok yararlanmasını istediklerini belirtti. Uzkurt, “Afyonkarahisar’daki KOBİ’lerimiz, 2018 yılı içinde yaklaşık 8 milyon lira civarında destek aldı. Bunun, Afyon gibi sanayisi gelişmekte olan, KOBİ ağırlığı yüksek olan bir ilimizin hak ettiği bir destek miktarı olmadığını belirtmek istiyorum. Biz Afyonkarahisar’da daha çok KOBİ’yi desteklemek isteriz.

Afyonkarahisar’dan bir firmamızın Almanya'dan ithal ettiğimiz tıbbi cihazın ilk defa Türkiye'de yerli üretimini sağlayarak, KOSGEB desteğiyle bunu hem iç pazarda ithalatın önünü kesecek şekilde, hem de dış pazarlara ihracat yapacak şekilde geliştiriyor olmasından dolayı son derece mutluyum. Devlet ve KOSGEB olarak verdiğimiz desteklerin doğru adreslere gittiğini görüyoruz. Kamu kaynağı kullanılarak, kaynağın en az 100 katı katma değer üretildiğini görmekten de son derece mutluyuz. O anlamda da doğru yoldayız” dedi.

Öncelik İthal İkamesi Üretim

KOSGEB’in, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın desteği ile yeni bir vizyon kazandığını kaydeden Uzkurt, “KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek için kurulan, 2009 yılında sanayinin yanı sıra hizmet sektörünü de içine alarak yeni bir misyon üstlenerek görevini icra etmekte. Biz vatandaştan toplanan vergileri yeni girişimcilere, KOBİ’lere aktarıyoruz. Bu ciddi bir sorumluluk olarak karşımıza çıkıyor. Birinci önceliğimiz ithal ettiğimiz ürünleri, Türkiye’de bir KOBİ üretmek istiyorsa ve bize geliyorsa biz bu KOBİ’ye 5 milyon liraya yakın bir destek vereceğiz. Yeni dönemde biz, daha stratejik KOBİ yatırımlarını harekete geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Serteser İstedi, Uzkurt “Tamam” Dedi

Toplantı, Uzkurt’un yaptığı sunumun ardından soru-cevap kısmı ile devam etti. Bu bölümde söz alan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “KOSGEB KOBİ Temsilciliği’nin Odamız’da kurulmasını istiyoruz” dedi. Bunun üzerine KOSGEB Başkanı Uzkurt, “Buradaki sanayicilerin daha fazla KOSGEB desteklerinden yararlanmasını istiyoruz. Bu konuda dile getirdiğiniz talebin gereğini yaparız. Buradaki temsilcimiz de sizden birisi olsun. En kısa zamanda Afyon’da bir temsilcilik açalım. Odamız’ın içinde de, sizin uygun gördüğünüz yerde de olabilir. Temsilciliği kuralım. Biz desteği açıkladığımızda bir komisyon oluşturun. Sorularınızı, projelerinizi hazırlayın, uzmanlarımızı da gönderirim, kendim de gelirim” şeklinde cevap verdi. Uzkurt’un bu yaklaşımına Serteser teşekkür etti.

Hediye Ve Plaket Takdim Edildi

Programın sonunda, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ile ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a hediye takdim etti. Uzkurt, Merdivenci ve Serteser, Afyonkarahisar’da KOSGEB AR-GE ve İnovasyon Programı’nı başarı ile tamamlayarak ekonomiye katma değer sağlayan Biohenge firmasının yöneticisi Aydın Coşkun’a plaket verdi. Plaket töreninin ardından Coşkun, proje hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu yaptı. >>Haber Merkezi

 

 

 
Anahtar Kelimeler:Afyonkarahisar, Ticaret, Sanayi, Odası’nda, KOSGEB, Başkanı, Prof, Dr, Cevahir, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Ekonomi Haberleri
Kasım ayı ihracatımız 27,5 milyon dolar
Romanya ve Litvanya heyeti, firmaları ziyaret etti
İŞKUR işverenlerle birlikte istihdamın rotasını belirledi

İŞKUR işverenlerle birlikte istihdamın rotasını belirledi
Verona’da Afyon rüzgârı esiyor
“Madenler işletilirse değerlidir”
Türkiye-Litvanya ilişkileri gelişiyor
ATSO’da uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi
Diğer Başlıklar

Başkan Çelebi'yle Kılıçarslan parlak dönemini yaşıyor
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN MALİ MÜŞAVİRLER ODASINA ZİYARET
Şuhut Belediyesi Dezenfeksiyon Timleri 7/24 Görevde!
Belediye, Emirdağ’da bütün okulları dezenfekte etti
Başmakçı’da asfaltsız ve parkesiz yer kalmayacak
MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe kongresi 26 Eylül’de
AK Parti'de Uluçay görevi devraldı
MHP ilçe Başkanı Divrikli’den Başkan Koyuncu’ya ziyaret
Emirdağ’ın her bir yanı şantiyeye çevrildi
Kaymakam Kapar ve Başkan Tokdemir çalışmaları yerinde incelediler
Yazarlar
Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
13°°C - 26°°C
Cumartesi
11°°C - 24°°C
Pazar
11°°C - 23°°C
Pazartesi
11°°C - 24°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:1206:3512:5716:2519:0920:26

18 Eylül 2020 Cuma
Tarihte Bugün
622 - Peygamberimizin(s.a.v.) Mekkede'den hicretle Medine'ye girişi
1663 - Uyvar Kalesi'nin fethi
2006 - Yaprak dökümünün başlaması.
1922 - Bolvadin'in kurtuluşu
Günün Sözü
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.
(M.AKİF ERSOY)
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(25 Online) 0,05ms